preloader
  • Ваш кошик порожній

Subtotal:
₴0.00

About Us

Uf.Bee is the first company in Ukraine manufacturing reusable beeswax food wraps, environmentally friendly alternative to cling film and the best storing solution for keeping your food fresh for longer. Since late 2018, our mission has been to make the age of Mars colonization plastic free here, on Earth, and as of 2022 — make Ukraine free of russians!

About Us
Як заморозити продукти
Zero Waste 01 21, 2024

Як заморозити продукти

… і про те, чому це екологічно 🙂

Чому?

Почнемо з найголовнішого — зменшення харчових відходів зараз: літо та рання осінь багаті сезонними овочами та фруктами, які часто псуються. Тоді як взимку ми в дефіциті, відтак найкращим екологічним рішенням буде зробити баланс заморожуванням 🙂

Друга, мабуть, очевидна причина — збереження користі овочів та ягід на потім: хоч досі консервування користується популярністю, але косервовані овочі і фрукти мають надмір цукру чи оцту, тому заморожені овочі і фрукти — набагато краще.

Ще одна екопричина — зменшення одноразового пластику потім: усі суміші овочеві продаються в одноразовому пластиковому пакуванні, тому заморозка у власній багаторазовій тарі – зменшить одноразового пакування.

Що морозить?

Кабачки, баклажан, горошок, брокколі, стручкову квасолю, ягоди, помідори, перець, зелень.

Як морозить?

Перед заморозкою помить і просушить овочі (це всі знають, правда ж?). Тепер до менш очевидних порад:

  1. Якщо ви хочете, щоб заморожене було індивідуальними шматочками, то потрібно подрібнить овоч, розкласти шматочки в один шар на кухонній дошці і так поставити у морозилку на пару годин. Далі перекладайте у вашу тару для замороження 🙂
  2. Бланшування перед заморозкою: є порада деякі овочі бланшувати (обдати окропом, потім холодною водою) перед заморозкою. Так рекомендує, зокрема, Євген Клопотенко.
  3. Ягоди не мити перед заморозкою. Так, так: розморозите, тоді вже митимете.

Що не морозить?

Огірки, цибуля, часник: огірки — це 97% води, відтак по розморозці це все перетврюється на незрозумілу суміш, а цибуля й часник чудово зберігаються й без заморозки.

У чому морозить?

Не морозьте у склі: від дії температур воно може тріснути.

Оберіть одне з переліченого:

  1. Зіплок пакети для заморожування: дуже зручне і багаторазове пакування для заморозки.
  2. Пластикові контейнери: також зручний спосіб заморозити продукти, однак обирайте якісні контейнер (неякісні можуть також тріснути).
  3. Вощена обгортка: це допоміжний, але такий важливий спосіб заморозити те, на що зіплок пакета, наприклад, не вистачило, а в контейнері не вміщується. Вощені обгортки Uf.Bee прекрасно переносять заморозку і зберігають продукти заодно.

Як не змарнувати заморожене? 

І скільки би ми не наморозили, часто у морозилці лишається купа незнайдених продуктів. Як цього уникнуть? Банально зробити список, що ви наморозили. Позначите, на яких полицях заморожені скарби зберігаються. Зберегти список на хололильнику, прикріпити його магнітиком і насолодитись плодами своєї діяльності сповна 🙂

Сподіваємось, що з цим коротеньким гідом у вас не буде сумнівів у тому, як заморозити продукти, щоб ласувати ними взимку.